PDA

Zobacz pełną wersję : Lot mikołajkowy dnia 01.12.2012.

irena_0217
06-12-12, 16:28
LOT MIKOŁAJKOWY
Z MIEJSCOWOŚCI STARGARD SZCZECIŃSKI DNIA 01.12.2012.

WARUNKI UCZESTNICTWA W LOCIE
Aby uczestniczyć w imprezie mikołajkowej, każdy hodowca musi wnieść opłatę stałą w kwocie- 70zł do dnia 27.11.2012.
Jeżeli hodowca nie chce brać udziału w imprezie, to płaci tylko za wysłane gołębie na lot i bierze udział w nagrodach.
Impreza wraz z otwarciem zegarów odbędzie się w Witnicy w Karczmie „Piwosz”od godz. 16:30-24:00 dnia 01.12.2012
Opłata za wysłanego gołębia na lot wynosi 4 zł – płatne przy wkładaniu na lot.
Gołębie mogą brać udział w locie bez względu na wiek i nie muszą posiadać obrączki rodowej.
Hodowca nie musi być członkiem PZHGP.
Ilość wkładanych gołębi na lot przez każdego uczestnika jest nieograniczona.
Dla każdego hodowcy uczestniczącego w locie obowiązywać będzie prawidłowy pomiar do gołębnika. Odległość z miejsca wypuszczenia do gołębnika hodowcy nie może być mniejsza niż: Pyrzyce-35km, Stargard Szczeciński- 45km.
Gołębie uczestniczące w locie można będzie konstantować w zegar tradycyjny (ręczny) lub ESK.
Kontrolki gumowe na lot – jednakowej serii zapewnia organizator.
Wkładanie gołębi na lot odbędzie się w siedzibie sekcji Witnica ul. Ogrodowa (garaże) dnia 01.12.2012(sobota) od godz. 6:30 do godz. 8:30
Przewidywany wyjazd kabiny o godz. 8:40
Nastawienie zegarów o godz. 9:00
Planowane wypuszczenie gołębi godz. 10:30
Otwarcie zegarów zaplanowano o godz. 16:30 (Karczma Piwosz)
Jeżeli zegar przestanie chodzić przed godziną otwarcia, a były w nim konstatowane gołębie, taśma zostanie odrzucona.
Jeżeli zegar będzie chodził z opóźnieniem, czas zostanie skorygowany z czasem przylotu gołębia przy otwarciu zegara.
Jeżeli zegar będzie się śpieszył, czas nie będzie korygowany.
Nagrodzonych zostanie 10 najszybszych gołębi
miejsca 1-4 puchar + nagroda rzeczowa
miejsca 5-10 nagroda rzeczowa
Nagrodzone zostaną 4 najszybsze serie (3 gołębie z całości) według najszybszej prędkości:
1 seria- puchar + elektroniczny zegar AMC
2,3,4 seria- puchar + nagroda rzeczowa
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o godz. 20:00
Bez względu na pogodę gołębie zostaną wypuszczone. Jeżeli w dniu lotu warunki atmosferyczne będą bardzo złe to odległość zostanie skrócona i gołębie zostaną wypuszczone w Pyrzycach.
http://pl084.pzhgpgorzow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=249&Itemid=57

Wyniki lotu Mikołajkowego
LISTA KONKURSOWA Z LOTU MIKOŁAJKOWEGO
Z MIEJSOWOŚCI STARGARD SZCZECIŃSKI DNIA. 01.12.2012

Gołębie zostały wypuszczone o godz. 11:15 w ilości 959 szt. W locie uczestniczyło 86 hodowców. Najszybszy 1 gołąb osiągnął prędkośc 751m/min a 60 gołąb na liście 500m/min. W dniu lotu do gołębników powróciło ok. 300 szt. gołębi.
Najszybsze gołębie:
1.Bułkowski Michał Oddział Słubicko-Kostrzyński
2.Szewc Andrzej Oddział Sulęcin
3.Ossowski Tomasz Oddział Gorzów
4.Kryczka Grzegorz niezrzeszony
5.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
6.Rozdoba Edward Oddział Słubicko-Kostrzyński
7.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
8.Kryczka Grzegorz niezrzeszony
9.Bartkowiak Henryk Odział Kostrzyn
10.Jaskólski Ryszard Oddział Kostrzyn
11.Buczkowski Andrzej Oddział Kostrzyn
12.Buczkowski Andrzej Oddział Kostrzyn
13.Świerniak Stanisław Oddział Kostrzyn
14.Olszta Kazimierz Oddział Gorzów
15.Świerniak Stanisław Oddział Kostrzyn
16.Buczkowski Andrzej Oddział Kostrzyn
17.Olszta Kazimierz Oddział Gorzów
18.Downar Roman Oddział Słubicko-Kostrzyński
19.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
20.Lewicki Ryszard Oddział Kostrzyn
21.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
22.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
23.Pielecha Marcin Oddział Gorzów
24.Janiszewski Sylwester Oddział Gorzów
25.Janiszewski Sylwester Oddział Gorzów
26.Świerniak Stanisław Oddział Kostrzyn
27.Rozdoba Edward Oddział Słubicko-Kostrzyński
28.Kucharski Paweł Oddział Kostrzyn
29.Aleksanderek Andrzej Oddział Kostrzyn
30.Bazylak Krzysztof Oddział Kostrzyn
31.Augulewicz Marek Oddział Sulęcin
32.Ossowski Tomasz Oddział Gorzów
33.Augulewicz Marek Oddział Sulęcin
34.Rozdoba Edward Oddział Słubicko- Kostrzyński
35.Janiszewski Sylwester Oddział Gorzów
36.Kucharski Paweł Oddział Kostrzyn
37.Kucharski Paweł Oddział Kostrzyn
38.Augulewicz Marek Oddział Sulęcin
39.Buczkowski Andrzej Oddział Kostrzyn
40.Aleksanderek Andrzej Oddział Kostrzyn
41.Rozdoba Edward Oddział Słubicko- Kostrzyński
42.Bartkowiak Henryk Odział Kostrzyn
43.Downar Roman Oddział Słubicko-Kostrzyński
44.Bartkowiak Henryk Oddział Kostrzyn
45.Downar Roman Oddział Słubicko-Kostrzyński
46.Kryczka Grzegorz niezrzeszony
47.Szewc Andrzej Oddział Sulęcin
48.Perkowski Zenon Oddział Kostrzyn
49.Downar Roman Oddział Słubicko-Kostrzyński
50.Szoppe Marian Oddział Kostrzyn
51.Martyka Stanisław Oddział Kostrzyn
52.Olszta Kazimierz Oddział Gorzów
53.Tomasik Roman Oddział Kostrzyn
54.Brzeziński Kazimierz niezrzeszony
55.Szczerbicki Mieczysław Oddział Kostrzyn
56.Bazylak Krzysztof Oddział Kostrzyn
57.Towarnicki Lech Oddział Kostrzyn
58.Towarnicki Lech Oddział Kostrzyn
59.Binięda Przemysław Oddział Kostrzyn
60.Śliz Julian Oddział Kostrzyn

Najszybsze serie (3 gołębie z całości)

1.Buczkowski Andrzej
2.Pielecha Marcin
3.Świerniak Stanisław
4.Kryczka Grzegorz
5.Rozdoba Edward
6.Janiszewski Sylwester
7.Olszta Kazimierz
8.Bartkowiak Henryk
9.Kucharski Paweł
10.Ossowski Tomasz
11.Bułkowski Michał
12.Downar Roman
13.Augulewicz Marek
14.Aleksanderek Andrzej
15.Bazylak Krzysztof
http://pl084.pzhgpgorzow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=250&Itemid=57

piotrek0171
06-12-12, 18:00
calkiem ciekawa inicjatywa, odmiana w tym ponurym zimowym sezonie :)

Dawid
07-12-12, 00:19
Jak dla mnie też super zawsze coś nowego tym bardzej w zimie gdzie każdy szuka ciepłego kąta :)

Gaby
09-12-12, 21:01
witam! to jest najlepszy punkt regulaminu:

Bez względu na pogodę gołębie zostaną wypuszczone.

Dodam do tego tylko jedno stare przyslowie "jak nas widza,tak nas pisza"

Arden
09-12-12, 23:09
Wydaje mi się, ze taki lot jest dla ptaków, które nic na prawdę nie pokazały:) Ale być może się mylę

piotrek0171
09-12-12, 23:36
raczej tak, swoja droga czytalem ze kiedys na Śląsku organizowano loty Barbórkowe (termin rzecz jasna podobny do w/w) i wielu w opisach tych lotow podkreslalo ze ten kto mial dobrze ptaki z lotu barbórkowego to czesto rok pozniej byl w scislej czolowce, czyzby forma ptakow w tym okresie mowila nam cos o nadchodzacym sezonie i jak ptaki sa do niego przygotowane?

junior0354
10-12-12, 09:02
piotrek0171 nie koniecznie bo na moim terenie 80% hodowców gołębi nie wypuszcza na obloty od końca września do Marca, a Ci słabsi zazwyczaj hodowcy oblatują cały rok i myślę że z takiego lotu oni by byli z przodu, ale w sezonie znowu ich by widać nie było, no a tak po za tym nikt by na taki lot nie dał najlepszych czy dobrych gołębi raczej by zostawił jakieś selekty lub nie dał wcale

piotrek0171
10-12-12, 12:57
wiesz ja nie mowie tu o obecnej sytuacji, artykuly ktore czytalem pochodza z prasy z lat 60-70 a wtedy raczej malo kto trzymal przez zime zamkniete, teraz to wiadomo ze wiekszosc nie puszcza zima i taki lot nie jest wspolmierny, chodzi mi tylko o to ze czesto taki lot pokazywal kto bedzie sie w roku nastepnym liczyl (wg tego co mowili tam ludzie w wywiadach)

junior0354
10-12-12, 14:44
No jeśli miałeś na myśli lata 60-70 to nie ma co porównywać latanie gołębiami 15 lat temu a teraz to już jest niebo a ziemia a co dopiero wtedy.

piotrek0171
10-12-12, 17:18
to wiadomo, chodzilo mi o fakt ze forma golebi w koncowym okresie pierzenia (albo tuz po zakonczeniu pierzenia) jest wazna i moze cos mowic o kolejnym sezonie :)

Gaby
10-12-12, 18:27
witam!piotrek0171 widzisz znowu na ciebie trafilo,sam pochodze ze slaska,ale to co gdziesz wyczytales to jakies bajki na dobranoc,albo inaczej powiedziec mity i zabobony.
Co ma lot zimowy obojetnie czy to w Barbare,czy Mikolaja,co ma taki lot nam powiedziec o formie golebi,o tej porze roku wlasnie golebie powinny byc wyciszone,i spokojne,a nie we formie,co mi moze powiedziec forma z okresu zimowego,jak loty zaczynaja sie za pol roku.
Golab ma byc zdrowy w tym okresie to jest najwazniejsze,zeby nie trzeba bylo ingerowac z medikamentami,zanim sie wogole loty zaczna,to jest najwazniejsze,reszta to bajki,co ktos napisal.
Poza tym jak kolega junior0354 pisze,malo kto oblatuje w tej porze roku golebie,czemu?ano glownie poprzez ataki skrzydlatych drapieznikow.
Lot Mikolajkowy czy Barburkowy jest wedlog mnie nie na miejscu wogole,i nigdy bym nie zakoszowal na taki lot.Dobry hodowca ma o tej porze roku juz dawno golebie wyselekcjonowane na kolejny sezon,czyli wedlog mojego toku myslenia,zostawil to,co zostac musialo,takze krotko piszac,wedlog naszej decyzji zostaly te,ktore powinny konkrursowac w przyszlym sezonie,a jak to bedzie wygladalo tego nikt nie wie,takze ja bym nigdy tych wyselekcjonowanych ptakow nie dal na taki lot,o przyslowiowa marchewke.Poza tym podejzewam ze na taki lot koszuja tylko hodowcy tacy,ktorych golebie lataja w tym okresie,maja dziennie oblot wokol golebnika,bo nie moge sobie wyobrazic ze ktos ma juz golebie zamkniete od poczatku pazdziernika,i po 4-5 tygodniach nielatania,koszuje golebie,ale moze i tacy artysci sa.W kazdym razie dla mnie taki lot nic nie wnosi,jest dla mnie wrecz niekorzystny,po pierwsze jak pisalem mozna niepotrzebnie zgubic golebie,a po drogie golebie,sa wybijane z rownowagi,z ich ciszy w tym okresie,ale niech kazdy robi jak uwarza,mamy demokracje kazdy moze robic co chce.Ja w kazdym razie wole byc mistrzem sezonu lotowego maj-wrzesien,anizeli mistrzem lotu zimowego,pozdrawiam

piotrek0171
10-12-12, 19:35
Gaby a czy ja pisze ze tak mysle albo czy ze tak jest? przeczytaj uwaznie co napisalem, czytalem artykuly w starych miesiecznikach i tam hodowcy wyrazali takie opinie, co do lotow zimowych dla mnie pomysl ciekawy jednak sam udzialu bym raczej nie bral, bo golebie tez prawie nie lataja
PS: co trafilo na mnie ? bo nie bardzo rozumiem? :)

Gaby
10-12-12, 20:35
czesc!piotrek piszac znowu trafilo na ciebie,mialem na mysli,ze znowu sie z taba nie zgadzam,dlatego napisalem to tak troche inaczej:)
ja tez nie pisalem do Twojej osoby,mojego postu, ze ty to powiedziales, tylko odnioslem sie do tego co wrzuciles na tapete,ze dla mnie to bajka,co kiedys pisali hodowcy,akurat o tej formie w zimie,takze troche mnie zle zrozumiales.Jak sie czujesz urazony to soorki,pozdrawiam.

piotrek0171
10-12-12, 20:57
nie no czemu mam sie czuc urazony ? kazdy ma swoje zdanie i dyskusja jest potrzebna, na temat tego co napisalem tak naprawde nie mam zdania, moze i cos w tym jest skoro tak pisali

zelik
10-12-12, 22:52
Nie wiem jak jest z formą przy takim locie. Nie tak dawno robiłem obloty i ptaki fajnie latały. Aktualnie siedzą pozamykane i sie relaksują przed nadchodzącym sezonem. Raczej szkoda by mi było koszować na taki lot te ptaki które zostały i maja pokazywać się od maja.

kulaa
11-12-12, 10:15
wydaje mi się że organizatorzy trafili jeszcze na w miarę dobrą pogodę jak na ten okres bo gdyby warunki były nieco inne {duży mróz bądz śnieżyca] to nie było by tak wesoło a i tak odległość nie była szałowa a straty dość spore

Sławek
12-12-12, 08:42
http://www.lotydalekodystansowe.mojahodowla.net/index.php?id=f60709bbc96a6e3ce10706

Fotorelacja z lotu

kulaa
13-12-12, 19:45
no niezle impreza i nagrody na plus tylko ciekawi mnie rzecz jedna a mianowicie gołębie które poszły na straty siadły w czubie i zdobyły nagrody co z nimi???;)